Güncel Eğitim Sitesi

Komik Fıkralardan Bir Demet :)

Komik Fıkralardan Bir Demet :)

ASİT
Kimya dersinde öğretmen, elindeki metal parayı gösterdi:
 -Şimdi bu beşyüzlüğü asite batırıyorum. Ne dersiniz eriyecek mi?
 Nuri parmak kaldırıp cevapladı:
 -Erimez, öğretmenim:
 -Evet erimez, neden erimez?
 -Eriyecek olsa asite atmazdınız da ondan.


SIPA
Köylü, yeni doğan bir sıpayı kucağına almış evine dönerken,iki ortaokul öğrencisi kendisine takılır ve:
- Hayrola amca, derler. Oğlunu nereye götürüyorsun böyle?
- Adam, kendine yapılan bu terbiyesizliğe aldırmamış görünerek cevap verir:
- Gittiğiniz okula kaydını yaptıracağım.


AKIL
Hoca yolculuk sırasında mola verip bir hana girer, bu sırada hana bir başka yolcu daha girer ve ikisi birden hancıdan yiyecek bir şeyler isterler. Fakat hancı yiyecek olarak sadece bir balık olduğunu söyler ve bunu paylaşmalarını önerir. Bunun üzerine hoca;
-'Ben balığın sadece başını yiyecem' der. Hancı bunun nedenini sorar, hoca da
-'Balık başı zekayı arttırır, balık başı yiyen insan akıllı olur' der. Bunun üzerine diğer yolcu hemen atılır ve hocaya
-'Balık başını niye sen yiyeceksin, ben yemek istiyorum' der. Hoca da itiraz etmez ve balığın koca gövdesini hoca yer ve bir güzel karnını doyurur, diğer yolcu ise sadece balığın başını yer ve sonra hocaya seslenir;
-'Sen koca gövdeyi yedin, karnını doyurdun, ben sadece kafayı yedim aç kaldım' der. Hoca da bunun üzerine lafı yapıştırır;
-'Bak nasıl akıllandın'


MAFYA
Dursun bir gün mafyaların eline düşmüş mafyalar bunu soyup istanbul'un göbeğine bırakmışlar.Eliyle şeyini kapatıyomuş,o arada temel dursun'u görünce şöyle demiş"ula dursun anladık çıplaksın niye şeyini kapatıyon orayı kimse tanımaz aç, sen yüzünü kapat"demiş.

 

VERDİNİZMİ
Temel araba sürerken kırmızı ışıkta geçmiş.Tabii bunu gören polis Temeli durdurmuş. Ehliyet ve Ruhsat beyefendi, verdunuzda mi isteysunuz..


NEZAMAN İNECEĞUK
TEMEL İLE DURSUN DOLMUŞLA BİR YERE GİDİYORLARMIŞ ŞOFÖR"LEVENT-FATİH-EYÜP"DİYORMUŞ.DURSUN SIKILMIŞ VE TEMELE DEMİŞKİ"ULA TEMEL NE ZAMAN İNECEĞUK"TEMEL DE DEMİŞKİ"ÇATLAMA ULA İSMİMUZ OKUNSUN İNERUK DAA".:)))

 


YAZILI
Biyoloji dersinden yapılacak sınav için sınıftaki herkes acayip çalışmış, notlar fotokopiler havada uçuşmuş. Daha sonra sınavın yapılacağı gün gitmişler bir de bakmışlar, ortada kağıt kalem yok sadece sıra sıra mikroskoplar. Hocada başlarında bekliyorken demiş ki, "Bu mikroskoplarda lam'da bir böceğin bacağı var, sınavınız bacağından böceği tanımak" Tabi hemen itirazlar, ama fayda etmemiş, hoca dediği dedik. Öğrenciler mikroskopların başına geçmiş. Ama bir şey yapamıyorlar. En sonunda biri dayanamamış, kapıyı çarpıp çıkmış. Hoca arkasından seslenmiş :
"Kimsin ulan sen, kapıyı çarpıp çıkıyorsun?" Kapı hafifçe aralanmış ve bir bacak uzanmış :
 "Tanısana hadi, tanısana kim olduğumu"


tag komik fıkralar komik yazılar gülünç yazılar fıkra oku

2012-03-08 tarihinde Dosyabak.com tarafından Fıkralar Komikler kategorisine eklenen bu içerik toplam 3778 kez ve en son 2021-10-20 04:21:13 tarihinde görüntülenmiş.