Güncel Eğitim Sitesi

Gülelim Biraz:) Fıkralardan Seçmeler 2

Gülelim Biraz:) Fıkralardan Seçmeler 2

KÖR PİLOTLAR

 Yolcular uçağın yanında otobüsten inmişler. Bavullarını gösteriyorlar.Bir bakmışlar uçak şirketinin minubüsü yanlarında durmuş.İçinden kaptan pilotla,yardımcı pilot inmiş.Yolcular fena halde şaşırmışlar.Nasıl şaşırmasınlar;kaptan pilotun elinde bir beyaz baston ve kolunda üç noktalı bant.Yardımcı pilotun elinde bir köpek tasması,tasmanın ucunda bir köpek sağa sola çarparak öyle ilerliyorlar uçağa.Günlerden 1 Nisan değil ama "şaka herhalde" demiş yolcular,doluşmuşlar uçağa. Uçak pistte hızla ilerlemeye başlamış.Yolcuların gözleri camda uçak hızlanmış.Yolcular endişelenmeye başlamışlar. Uçak dahada hızlanmış.Pistin sonu hızla yaklaşmaya başlamış.uçak iyice hızlanınca bazı yolcular paniklamişve dua etmeye başlamışlar.Uçak son hıza ulaşmış.Bu arada pistin sonuna da ulaşmış 10 metre sonra betonun bitip çimlerin başladığını gören yolcular dehşet içinde çığlığı basmışlar.Tam o anda da kaptan pilot levyeyi sonuna kadar çekmiş. Uçak tam pist biterken tekerleklerini yerden kesmiş,havalanmış.Kaptan pilot arkasına yaslanmış ve derin bir nefes almış.Yardımcı pilota dönmüş kaptan "Biliyor musun?"demiş "Birgün çığlık atmayacaklar ve hepimiz öleceğiz!"


TEMEL VE MAYMUN 

Nasa uzay üssünde yeni bir deneme yapılıyormuş. Gönüllü başvuranlar arasından Temel, astronot adayı olarak seçilmiş. Ön elemede oldukça sıkı testleri geçen Temel; 3 aylik ikinci bir eğitim ile iyi bir astronot olabilmiş. Beklenen an gelmiş ve Temel bir maymunla birlikte uzay mekiğine binerek havalanmış. Atmosfer aşıldıktan sonra Temel'in ilk işi; kendisine sıkı sıkıya söylenildiği gibi zarfları açıp maymunun ve kendisinin görev kartlarını okumak olmuş. Maymunun görevleri: "Yerküre ile bağlantıyı sürekli kontrol altında tutmak; her 2 saatte bir yörüngedeki sapmaları ayarlamak; füze içindeki hava basıncı, ısı, iletkenlik değerlerini aşağıya bildirmek; yakıt harcamasını ve motorların sırasını belirlemek..." diye devam ederken; okumaktan sıkılan Temel, kendi görev kartını açmış : "Maymunu iyi besle!"

 

CALİFORNİA

    Adamın biri California'da bir kumsalda yürürken ayağı eski bir lambaya takılmış,adam lambayı kumların içinden çıkarmış.Dalgasına "Belki cin çıkar"deyip ovalamış lambayı,gerçektende cin çıkmış.Adam çok şaşırmış,cin başlamış konuşmaya "Tamam tamam,Beni lambadan kurtardın vs vs vs." "Bu,bu ayiçindedördüncü çıkarılışım ve bu işten sıkılmaya başladım ve bu yüzden 3 dileği unut sadece 1 dilek hakkın var!"demiş.Adam oturmuş ve bir süre düşünmüş ve "Her zaman Hawaii'ye gitmek isterdim ama uçaktan çok korkarım ve deniz beni çok kötü tutar.Benim için Hawaii'ye bir köprü yap böylece arabayla oraya gidebileyim"demiş. Cin gülmüş ve "Bu imkansız.Bu işin lojistiğini düşün! Köprünün ayakları nasıl Pasifik'in dibine ulaşabilir!Ne kadar beton gerektiğini,ne kadar çelik gerektiğini düşün.Hayır, başka bir dilek düşün"demiş.Adam tamam demiş ve gerçekten güzel bir dilek düşünmeye başlamış.En sonunda,Dört kere evlendim ve boşandım.Bütün karılarım herzaman duyarsız olduğumu ve onlarla ilgilenmediğimi söylerlerdi.Bu yüzden kadınları anlayabilmeyi diliyorum.Ne hissettiklerini ve neden ağladıklarını birşey söylemedikleri zaman gerçekten ne istediklerini onları nasıl gerçekten mutlu edebileceğimi bilmek istiyorum demiş"Cin köprü iki şeritli mi olsun dört şeritli mi"diye sormuş.
 

GELİN KIZ
Adam kızıyla konuşur: -"Kızım bak yaşım ilerledi. Dün de Mehmet geldi seni istedi benden. Benden uygun buldum, seni Mehmet'le evlendirelim..."

-"Ama baba, ben annemi bırakıp da gidemem ki?"

-"Onu da götürürsün kızım, onu da götürürsün..."

 

HELİKOPTER

İlk defa helikopter gören Temel, Dursun' a sormuş;
- Dursun, bu nedur da? Dursun, gayet sakin cevap vermiş;
- Haçan, bu olsa olsa bin yaşında bir sinek dur.

 

YANGIN
Vurdumduymaz bir adamın evi yanmış. Komşusu koşarak yanına gelmiş.
" Koş efendi, evin yanıyor. "
Adam sakince cevap vermiş :
"Ev işlerine karım bakıyor."

 

DEDİĞİ DEDİKTİR

Temel ile Cemal tuttukları balığın dişi mi erkek mi olduğu konusunda iddialaşmış. Temel çözüm önermiş.

- Yüzbaşıya soralım.

- O ne pilir ki?

- Ama dediğu dediktur.


SARIYER

İstanbullu Asker
Askerde İstanbul`lu bir arkadaş acemiliği tamamlamış, kura çekiyor..

Elini torbaya daldırmış, bir kağıt seçmiş.
Komutan:
- Bu mu oğlum?
Asker:
- Hayır komutanım ben Sarıyer` liyim ve sarıyer orduevini istiyorum. İçime doğdu bu kura İstanbul ama Sarıyer değil..

Demiş ve kağıdı açmadan torbaya atmış. Karıştırmış, karıştırmış ve bi kağıt çıkartmış.

Komutan:
- Evladım bu mudur?
Asker:
-Evet komutanım budur.. Kesin hissettim bu sarıyer orduevi...

Komutan kağıdı açmış ve...
-Evladım Sarıyı tutturdun da Kamışı ne yaparsın bilemeyeceğim...


ÇAMAŞIR

Çoğunluğunu lazlarğn teşkil ettigi komando bölüğü 10 gündür ormanda, çamurda, aç susuz pislik içinde eğitim yapmaktadır. 11. gün komutan, çavuş Dursun`u çağırır:

- Çavus, 10 gündür bölük gayet iyi bir performans gösterdi, biz de onları ödüllendirelim, bugün çamaşır değiştirebilirler artık.

Dursun:

- Başüstüne Komitanum.

Dursun çavuş bir heves koşarak bölüğü toplar:

- Sizlere çok sevineceğunuz bir haber cetirdum..Komitan izin verdi bugün erat çamaşir degistirecek, sıraya geçin değiştirun. Temel sen İdrisle. İsmail sen Kemalla. Sadik sen Cemalla...


BAKLAVA 

Hoca aksamleyin eve dogru yururken, baklava seven bir koyluyle karsilasir.
-Hoca, kisa bir sure once bir adam buyuk bir tepsi baklava goturuyordu...
-Beni ilgilendirmez!
-Fakat adam tepsiyi sizin eve goturuyordu.
-O zaman seni ilgilendirmez!


TEYZESİYİM

Çekici bir genç kadın, çok zayıf bir bebeği doktora kontrole götürür. Bebeğe bakan doktor: - "Bu çocuk iyi gıda almıyor", der ve kadına dönerek: - "Lütfen soyununuz", diye rica eder. Soyunan kadının göğüslerini iyice kontrol eden doktor: - "Düşündüğüm gibiymiş hanımefendi" der, "sizin hiç sütünüz yok." Kadın: - "Tabi olmaz doktor bey", der. "Ben çocuğun teyzesiyim..."


tag Fıkralardan Seçmeler komik fıkralar seçme fıkralar en komik yazılar güldüren yazılar komik fıkra oku fikra okuma sayfası

2012-08-05 tarihinde Dosyabak.com tarafından Fıkralar Komikler kategorisine eklenen bu içerik toplam 4850 kez ve en son 2021-10-21 11:35:12 tarihinde görüntülenmiş.