Güncel Eğitim Sitesi

Bir Sonbahar Çalışması (okul öncesi etkinlikleri)

Bir Sonbahar Çalışması (okul öncesi etkinlikleri)

BİR SONBAHAR ÇALIŞMASI

Kullanılacak  Materyaller : Kuru yapraklar, dallar, uhu,beyaz veya açık renk resim kağıdı, pastel boya.

 

Uygulama :

Ø   Etkinliğin adından da anlaşılacağı gibi,bu bir sonbahar mevsimi çalışmasıdır. Çocuğunuzla birlikte evinizin bahçesi , park yada gideceğiniz bir piknikte farklı özellikteki yaprak ve bitkileri toplayınız.

 

Ø   Malzeme toplamak için dolaşırken doğadaki değişimler hakkında çocuğunuzla konuşun ve onun ilgisini çevreye yöneltmeye çalışınız.

 

Ø   Toplanan yaprakların ve bitkilerin bir bölümünü kağıtlar arasında suyu ve toprak kalıntılarını silerek kurutunuz. Kalanları da temizledikten sonra, doğal kıvrımlarda kurumaları için boş bir tepsiye diziniz.

 

Ø   Çocuğunuza yapraklarla ilgili bir şiir oluşturalım diyebilirsiniz.bazen çocuklar ilk adımı atmakta güçlük çekerler böyle bir durumda çocuğunuza yardım edin. Örneğin ;

o     Parktan topladık yaprakları

Hemen eve getirdik onları

Dedikten sonra sizin söylediğiniz cümleye uygun cümleler söylemesini isteyebilirsiniz.

 

Ø   Şiiriniz bittiğinde ona uygun bir başlık koyunuz.

 

Ø   Şiiri temiz bir kağıda yazdıktan sonra çocuğunuza kağıdı süslemesi için toplayıp kuruttuğunuz yapraklarla beraber uhu, makas ve farklı artık materyaller sununuz.

 

Ø   Çocuk bu tür çalışmalara zorlanmamalı.


tag Bir Sonbahar Çalışması okul öncesi etkinlikleri okulöncesi etkinlik örnekleri anasınıfı etkinlikleri okul öncesi çocuk etkinlikleri okul öncesi çalışma örnekleri

2012-08-04 tarihinde Ezgim tarafından Etkinlik OkulÖncesi kategorisine eklenen bu içerik toplam 4174 kez ve en son 2018-12-16 02:54:46 tarihinde görüntülenmiş.