Güncel Eğitim Sitesi

Web sitesi uygulamalarında acronym tagı ne işe yarar ?

Web sitesi uygulamalarında acronym tagı ne işe yarar ?

Bildiğiniz gibi internet sitelerinin yükselmesinde Google'ın katkısı azımsanmayacak derecede büyük.Google'ın siteleri sıralarken baktığı bir etkende SEO ve kodlamadır.Bu yazıda ufakta olsa Google'ın sevdiği ve html de fazla kullanılmayan bir tagın kullanımlarını ve ne işe yaradıklarını göreceğiz.

Acronym Tagı

Türkçe'de "kısaltma" anlamına gelen "acronym" kelimesi tagı kullandığımız yerdeki kelimeye bir açıklama oluşturuyor.Buda demek oluyorki kısaltarak yazdığımız kelimelerde ziyaretçi fare imleci ile üstüne geldiği anda kısaltmanın ne anlama geldiğini öğrenebilecek.

 

Kullanımı

 

<acronym title="Milli Eğitim Bakanlığı">MEB</acronym>

 

MEB
 

Yukardaki gibi kullandığımız taktirde SEO kısaltmasının üstüne gelindiğinde Search Optimization Engine yazan bir pencere açılacaktır.

Bu tagın kullanımı hem Google'ın sevdiği hemde ziyaretçilerin ilgisini çeken bir kullanım olduğundan dolayı gerekli yerlerde kullanılması tavsiye olunur.


tag acronym tagı ne işe yarar acronym tagı nasıl kullanılır acronym tagı

2012-06-22 tarihinde Dosyabak.com tarafından Bilgisayar DersNotları kategorisine eklenen bu içerik toplam 1969 kez ve en son 2018-05-18 20:41:59 tarihinde görüntülenmiş.