Güncel Eğitim Sitesi

Günlük Çalışma Planı Örneği

Günlük Çalışma Planı Örneği

 GÜNLÜK ÇALIŞMA PLANI ÖRNEĞİ
       Sevgili öğrenciler; derslerinizde başarılı olmanız ve hayatınızda iyi bir mesleğinizin olmasını istiyorsanız zamanınıvı verimli ve düzenli kullanmayı öğrenmelisiniz.       
        Velilerimize düşen görevde  çok kıymetli çocuklarımızın planlı ve düzenli olmalarında onlara yardımcı olmalarıdır.Çocuklarımız oyunu,televizyonu,bilgisayarı çok sevmekte ve zamanlarının büyük bir kısmını buralarda geçirmekteler.Velilere düşen görev ,çocukların görevlerini yaptıktan sonra ki zamanlarını bu alanlarda geçirmelerini sağlamaktır.       
Öğrencilerimize işlerine yarayacağına inandığımı birçalışma planını aşağıya çıkarıyorum . Saatlerini aile yaşantınıza göre siz belirleyiniz.Uygulamada taviz vermezseniz başarılı olacağınızdan eminim.       
       
1 DERS YAPILACAK ÇALIŞMALAR     
  Okulda öğrenilenlerin tekrarı ve aynı dersin bir sonraki konusunun okunması.Araştırma sorularının not alınması ( bu alınan notlar boş   zamanlarda araştırma yapmada kullanılacaktır) Ayrıca okulda işlenirken üzerinde durulan,önemli yerler mutlaka not tutulacak.     
Mola       
2.DERS Ders proğramına uygun olarak çanta hazırlanacak.Ertesi günkü derslerde işlenecek konular ve yapılan araştırmalar okunacak, gözden geçirilecek. Önemli yerler yazılarak çalışılacak.Artan zamanlarda eski işlenen konularla ilgili test çözülecek.Testler     
  çözüldükten sonra mutlaka kontrol edilerek yanlış yanıtlanmış sorularla ilgili konular tekrar okunarak yanlışyapma sebebi     
  bulunacaktır.     
Mola       
3. DERS O hafta işlenen konular öncelikli olmakla beraber eski konularla ilgili yardımcı kaynaklardan konu tekrarı ve soru çözme çalışması.     
  Çözülen sorularda görülen yanlışların konuları mutlaka yeniden okunarak tekrar edilecek.Yanlış çözüm sebebi tespit edilecek Doğrusu öğrenilecektir.     
       

Yatağa herhangi bir kitap,gazete,dergi vs ile gidilecek uyumadan önce 20-30 dakika okuma yapılacaktır.       
Zamanları beraberce belirleyiniz. Taviz vermeden uygularsanız başarılı olursunuz. Bu planı üniversiteye kadar uygulayabilirsiniz.      
   Haşim UYGUN    
   5-E Sınıf Öğretmeni


tag Günlük Çalışma Planı Örneği rehberlik Haşim UYGUN ders Testler

2012-10-23 tarihinde Haşim UYGUN tarafından Rehberlik kategorisine eklenen bu içerik toplam 3062 kez ve en son 2018-07-15 10:09:37 tarihinde görüntülenmiş.