Güncel Eğitim Sitesi

9. Sınıf 1.Dönem Veli Ziyareti Rapor Çalışmasıdır

9. Sınıf 1.Dönem Veli Ziyareti Rapor Çalışmasıdır

                         9/C SINIFI 1.DÖNEM VELİ ZİYARETİ RAPOR ÇALIŞMASIDIR

   Sınıf öğretmeni olduğum 9/C sınıfı velileriyle muhtelif zamanlarda yapmış olduğum görüşmelerde elde ettiğim bilgiler aşağıdadır.

   Gereğini bilginize arz ederim.

   Velilerin çoğu ilkokul mezunudur. Öğrencilerin birçoğunun kendilerine ait odaları yok. Ekonomik geliri az olan aileler çoğunlukta olmakla birlikte düzenli harçlık veren ailelerde var.

   Evler çoğu velilerimizin kendine ait, bazılarının ki ise kiradır. Aileler arası iletişim genel anlamda iyi olduğu belirtildi. Öğrenciler çoğunlukla kendilerini annelerine yakın hissetmekte ve bir sorunu olduğunda annesi ile paylaşmaktadırlar. Öğrenciler arasında kardeş kıskançlığı olmadığı ve kardeşler arasında kıyaslama yapılmadığı belirtildi.

   Öğrencilerin geneli Matematik başta olmakla birlikte sayısal derslerde başarısızdırlar. Çoğunun kitap okuma alışkanlığı yok. Düzenli ders çalışma alışkanlıkları da yok. Veliler tarafından öğrencilerin ders başarılarının yeterli olmadığı belirtildi.

   Öğrencilerimizin ciddi bir sağlık problemi olmadığı, adlı öğrencinin ayağında sağlık problemi olduğu velisi tarafından belirtildi.

   adlı öğrencinin devamsızlık problemi olduğu ve bu konuda dikkat etmesi gerektiği belirtildi.

  Öğrencilerimizin bir kısmı kolay arkadaşlık kurabilmekle birlikte bir kısmı kuramamaktadırlar. Öğrencilerin çoğunun spora yeteneği vardır. Futbol oynamaktan ve gezmekten hoşlanıyorlar.

   Sorumluluk alma ya da düzen konusunda olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Öğrencilerin çoğu yaklaşık üç saat televizyon izlemektedir.

   Veliler çocukları için gerekli pekiştirmelerde bulunduklarını, zaman zaman şiddete başvurduklarını söylemektedirler. Çocuklarının sorumluluklarını yerine getirmelerine fırsat verdiklerini onlar adına kararlar almadıklarını, kendilerinin yapmaları gereken işleri kendilerine bıraktıklarını ifade etmişlerdir.

 

                                                                                                                                              29.12.2013

   Sınıf rehber öğretmeni                                                                                               Okul müdürü


tag 9. Sınıf 1.Dönem Veli Ziyareti Raporu sınıf rehber öğretmeni

2013-02-21 tarihinde gencturkemre tarafından Rehberlik VeliToplantısı kategorisine eklenen bu içerik toplam 3015 kez ve en son 2018-07-16 01:29:27 tarihinde görüntülenmiş.